14.1 C
Pasvalys
2024 / 05 / 02

Eterinių aliejų galia: ne tik stiprina imunitetą, bet ir apsaugo namus nuo virusų

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Eterinių aliejų galios žmogaus sveikatai žinomos nuo neatmenamų laikų: istorikai eterinių aliejų liekanų randa net faraonų kapuose. Jie ne tik atpalaiduoja, ramina, bet ir gali padėti įveikti įvairius negalavimus ar net užtikrinti namų švarą ir apsaugą nuo virusų bei bakterijų.

- Reklama -

Šios nakties sapno reikšmė


Nuotrauka Christin Hume iš Unsplash.

Šį sekmadienį TV8 televizijos medicinos laidoje „Sveikatos medis“ bus pasakojama apie eterinių aliejų prigimtį, istoriją, gamybos būdus ir naudą sveikatai. Pasirodo, kvapnūs aliejai iki šių dienų naudojami Rytų medicinoje, o net ir moderniosios Vakarų medicinos pradininkas Hipokratas aprašinėjo jų poveikį, gydant įvairius negalavimus. Tunise gyvenanti aromaterapeutė Jolita Kehila tikina, kad šiame krašte eteriniai aliejai yra nepaprastai populiarūs: juos garina namuose, naudoja maisto gamyboje ir sveikatos gerinimui.

„Žmogaus organizmas labai sėkmingai pasisavina eterinius aliejus būtent ten, kur jam labiausiai to reikia. Eteriniuose aliejuose sukoncentruota stipri augalo energija, vibracijos. Yra nustatyta, jog sveiko žmogaus kūnas vibruoja 62-67 Hz, o augalai vibruoja nuo 52 Hz iki 320 Hz. Įvairiausi virusai vibruoja žemomis vibracijomis, todėl naudojantis augalais, iš jų išgaunamais eteriniais aliejais, galime apsaugoti savo sveikatą“, – laidoje pasakos „Aromatale.lt“ aromaterapeutė Jolita Kehila.

Eteriniai aliejai gali būti naudojami tiek kosmetikoje, tiek buityje, tiek terapiniais tikslais. Vis tik svarbu atminti, kad didelė veikliųjų medžiagų koncentracija gali ne pagelbėti, o pakenkti žmogaus organizmui, tad net ir eterinius aliejus reikia mokėti tinkamai naudoti.

„Eteriniai aliejai yra labai koncentruoti ir su jais reikia elgtis atsargiai. Jei jis yra neskiestas, netepkite tiesiogiai ant odos, neįkvėpkite jo. Jeigu eterinį aliejų naudosite ne garintuve, jį reikia skiesti: 5 ml bazinio aliejaus, bet kokio, kokio turite namuose ir 3-5 lašai eterinio aliejaus. Arba galima rinktis jau paruoštus mišinius, kurie yra atskiesti. Juos galima saugiai įkvėpti, naudoti ant odos, ant pulso taškų. Tačiau jei naudosite vaikams – patartina dar praskiesti arba rinktis specialiai vaikams skirtus eterinių aliejų mišinius“, – patarimu dalinsis J. Kehila.

Užklupusi COVID-19 viruso pandemija privertė kiekvieną susirūpinti savąja sveikata, imuniteto stiprinimu ir namų apsauga. Čia taip pat pagelbėti gali eteriniai aliejai – užtenka į paprastą vandenį įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus ir tuo mišiniu nuvalyti visus namų paviršius, durų rankenas, išplauti grindis. Pasak specialistės, eterinių aliejų yra itin daug rūšių ir jas pasirinkti galima ne tik pagal mėgstamą kvapą, bet ir pagal turimą savitą poveikį.

- Reklama -

„Energijai ir nuotaikai pakelti puikiai tinka imbiero, rozmarino, pušies, pelargonijos ar baziliko eteriniai aliejai, nervų sistemai – rozmarino, ramunėlės, santalų, gvazdikėlių, kraujotakai – pelargonijos, ylang-ylang, kipariso. Pipirmėtė ir citrina apsaugo nuo virusų, eukalipto, laurų, mairūno ar apelsino eterinis aliejus stiprina imunitetą, kosuliui įveikti efektyvios inhaliacijos su imbiero eteriniu aliejumi“, – naudingais patarimais laidoje dalinsis aromaterapeutė.

Kardiologai sunerimę – kovojant su koronavirusu, pamirštos kitos gyvybes nusinešančios ligos

Šiandien jau paskaičiuota, kad pirmo COVID-19 viruso karantino metu, iki trečdalio sumažėjo pacientų, besikreipiančių į gydymo įstaigas dėl ištikusio ūminio miokardo infarkto. Tai lėmė išaugusį negydyto infarkto mirtingumą namuose ir ženkliai pablogėjusią pacientų sveikatos būklę.

„Šis didžiulis iššūkis sudėliojo šiek tiek kitus prioritetus, gydant širdies ligas. Skaičiuojant praėjusių metų aukas, tai koronavirusas pasaulyje nusinešė virš dviejų milijonų gyvybių, tačiau tuo tarpu širdies ir kraujagyslių ligos – net aštuonis milijonus. Žinoma, šiuo metu turime kovoti su virusu, tačiau negalime pamiršti, jog yra ir kitos ligos, širdies ir kraujagyslių ligų grėsmė“, – laidoje teigs LSMU ligoninės Kauno klinikų Širdies ydų ir nepakankamumo skyriaus gydytojas kardiologas prof. Rimvydas Šlapikas.

Neseniai Vilniaus Universitetas atliko tyrimą, kaip širdies ir kraujagyslių ligų situacija pasikeitė pandemijos metu. Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė prof. dr. Jelena Čelutkienė teigia, jog, deja, bet tyrimo duomenys parodė gydytojų nedžiuginančią statistiką.

„Jeigu iki pandemijos mes stebėjome, kad mirtingumo kreivė leidžiasi žemyn, deja, bet kartu su pirmąją koronaviruso banga, labai stipriai į viršų šoktelėjo mirčių dažnis dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Stipriai sumažėjo ir paslaugų kiekis. Nors skubi kardiologinė pagalba visą laiką veikė pilnu pajėgumu, tačiau patys žmonės žymiai mažiau ėmė kreiptis dėl ūminių būklių“, – sakys prof. J. Čelutkienė.

Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – padėka COVID-19 akistatoje dirbantiems savanoriams

Kuomet beveik metus laiko visas pasaulis kovoja su COVID-19 viruso pandemija, o ligoninės yra tiesiog apgultos pacientų, savanoriai ištiesė pagalbos ranką, talkindami medikams ligoninėse. Jie gelbsti valydami patalpas, padeda virtuvėje, skalbyklose, ligoninėje dirba liftininkais, pasiuntinukais ir viskuo, kas nereikalauja medicininio išsilavinimo. Vieni iš pirmųjų į pagalbą medikams atskubėjo Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

„Šiauliai yra ruošiami dienai „X“ ir iki tol galvojome, jog tai yra konvencinė ataka, karas ar valstybės užpuolimas. Tačiau būtent šiandien ta diena „X“ įgauna visai kitą reikšmę. Mūsų priešas yra ne ginkluoti kareiviai, o virusas. Ir tą suvokę šauliai suprato, kad mūsų frontas yra ligoninės“, – laidoje pasakos Lietuvos šaulių sąjungos savanoris, Seimo pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas.

Devintąjį sezoną medicinos laida „Sveikatos medis“ pradėjo atsinaujinusi – prie ilgametės laidos vedėjos, gydytojos Irenos Pivoriūnienės prisijungė veikli ir aktyvi mama, iniciatyvos „60+“ įkūrėja Laura Balčiūtė. Ilgametė medicinos laida ir toliau džiugina žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina naudingus patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

spot_img
spot_img

ORAI: Ketvirtadienio dieną be lietaus, aukščiausia temperatūra vietomis iki 27 laipsnių šilumos

Ketvirtadienio dieną be lietaus. Vėjas rytų, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 20–25, šalies pietvakariuose vietomis iki 27 laipsnių šilumos. Penktadienį be lietaus. Vėjas rytų, naktį 4–9 m/s, dieną 6–11 m/s. Temperatūra naktį 4–9, kai kur 10–12...

Gegužės 2-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Gegužės 2-oji – Pasaulinė tuno diena. Gegužės antroji, ketvirtadienis – 122-oji metų diena (ketvirtoji 18-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 242 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Atanazas, Eidmantas, Eidmantė, Eidmina, Eidminas, Eidminė, Eidotas, Eidotė,...

Astrologinė prognozė gegužės 2-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Gali tekti spręsti nelengvus finansinius rebusus, ruošti ataskaitas, susiduriant su keistais netikėtumais. Regis, pokalbiai su draugais, pažįstamais suteiks tvirtybės. Tik nepraraskite saiko vartodami svaigalus, nes grės problemos. JAUTIS. Darbe nesijausite užtikrintai dėl juntamos neteisybės...

Sorų kruopos – ir pigios, ir vienos sveikiausių: „Iki“ pataria, kaip jas skaniai paruošti...

Rūpinantis sveikata, vis dažniau ieškoma maisto produktų, kurie ne tik pasotintų, bet ir turėtų organizmą stiprinantį poveikį. Gilinamasi į įvairius ir net egzotiškus produktus, tačiau kartais pamirštami tradiciniai lobiai. Soros neabejotinai yra vienas jų...

Geriausiu pasaulyje vadinamo šokoladinio pyrago paslaptis: štai kaip jį ruošia švedai vos iš kelių...

Dar trečiadienį dažnuose namuose pakvips kepiniais, mat rytoj pasaulyje minima „pi diena“. Ji skirta matematiniam simboliui π (pi), tačiau šią dieną mėgstama švęsti su pyragais, nes angliškai žodžiai „pie“ ir „pi“ tariami vienodai. Pasak...

„Iki“ raitojasi rankoves: kruopščiai palygino 10 tūkst. prekių, kad pirkėjams atneštų dar daugiau naudos

Vis daugiau pirkėjų patys įsitikina, kad vienas efektyviausių metodų sutaupyti parduotuvėje – rinktis privačių prekių ženklų produktų linijas, tokias kaip „Iki“ ar „Clever“. Prekybos tinklas „Iki“, siekdamas kuo geriau pateisinti pirkėjų lūkesčius ir nuolat...

„Rimi“ dairykitės vienos žuvies: vietoje lašišos galite rinktis ją, o skonis tikrai nebus prastesnis

Nors daugelis upėtakių rūšių aptinkamos laukinėje gamtoje, visame pasaulyje jie taip pat plačiai auginami maistui. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad ši žuvis – tai baltyminis produktas, kuris gali padėti reguliuoti svorį ir...

Kai nėra nei laiko, nei noro gaminti – 3 dar neragauti pigūs patiekalai iš...

Visai nebrangu, o galimybės sočiai vakarienei – kone neribotos. Būtent dėl to smulkinta mėsa ir faršas taip dažnai tampa pagrindiniu patiekalų ingredientu: pradedant balandėliais, cepelinais, žemaičių blynais ir baigiant įvairiausiomis sriubomis ir troškiniais. Šaltuoju...

Sultinga mėsa ir traški odelė – 5 „Iki“ kulinarijos technologės patarimai, kad orkaitėje keptas...

Keptas viščiukas – viena lengviausių ir pigiausių vakarienių, kadangi jai nereikia nei daug ingredientų, nei ilgai suktis virtuvėje. Kone visą darbą už jus nuveiks orkaitė, tereikės pasinaudoti prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos technologės Gailės Urbonavičiūtės...

3 būdai sėkmingai išvirti kiaušinį be lukšto: nebūtinai net reikės acto

Šaltasis metų laikas – pats metas eksperimentams virtuvėje ir kulinarinių įgūdžių tobulinimui. Vienas jų, padarysiantis įspūdį artimiesiems ir leisiantis visai nebrangiai paruošti prašmatnius pusryčius, – be lukšto virti kiaušiniai. Priešingai nei gali pasirodyti, juos...

„Iki“ atskleidžia 9 taisyklės, kaip išsivirti tobulą mėsos sultinį: viena gudrybė, užtikrins, kad jis...

Kas gali būti jaukiau už gerą sultinį žiemą? Mėsos, žuvies ar daržovių, kurį galima patiekti vieną, su makaronais arba naudoti begalei receptų. Sultiniai naudingi ne tik organizmui, bet ir piniginei – jiems nereikia įmantrių...

Įdomiausios „Iki“ pietų pertraukos – su išskirtiniais svečiais ir netikėtais pokalbiais

Prekybos tinklas „Iki“ ne tik auginasi talentus nuo pirmųjų dienų ir rūpinasi savo komandos nariais užtikrindamas jiems geriausiai poreikius atitinkančias karjeros galimybes, bet ir suteikia išskirtines asmeninio augimo galimybes. Nuotoliniai susitikimai su žinomais įvairių...

Net perpus pigiau ir tik 15 minučių darbo: „Iki“ siūlo išsikepti pasakiškai skanių BBQ...

Vieniems ketvirtadienis – mažasis savaitgalis, o „Iki“ pirkėjams tai ir didžiųjų akcijų pradžia. Naudingomis akcijomis garsėjančiame tinkle „Iki“ jau prasidėjo įvairios savaitgalinės nuolaidos. Kad ir ką ketinate gaminti, rasite geros kainos pasiūlymų – nuolaidos...

Amžinas klausimas grilintojams: kiauliena ar vištiena? „Iki“ rasite visko – pristatytas naujienų kupinas „Grill...

Kas jums arčiau širdies – kiaulienos šašlykas ar vištienos blauzdelės? Verta išbandyti ir apsispręsti iš naujo, nes „Iki“ parduotuvėse jau pasirodė aukšta kokybe pasižyminčios „Grill Party“ linijos naujienos, skirtos kuo patogesniam maisto ruošimui ant...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img