Vandens šildytuvas yra svarbus daugeliui žmonių. Tačiau, jeigu anksčiau nesusidūrėte su boilerio pirkimu, pasirinkti tinkamą variantą gali būti sudėtinga. Taigi – į kokius aspektus atsižvelgti svarbiausia? Pradėkime nuo pagrindinių vandens šildytuvų tipų ir jų privalumų.
Vandens šildytuvų tipai
Vandens šildytuvai yra skirstomi į skirtingus tipus. Tai – elektriniai, kombinuoti ir greitaeigiai. Kiekvienas iš nurodytų variantų pasižymi savais privalumais ir trūkumais. Pavyzdžiui, elektriniai vandens šildytuvai gali būti įjungti visą parą, todėl karštu vandeniu mėgausitės bet kuriuo metu. Jie taip pat pasižymi optimaliu kainos ir kokybės santykiu. Kita vertus, elektrinių šildytuvų negalima prijungti prie centrinio šilumos katilo. Tokiu atveju rekomenduojama įsigyti kombinuotą boilerį. Tai ekonomiškas ir ilgaamžiškas pasirinkimas. Tačiau, priklausomai nuo šildytuvo talpos, išnaudojus visą karštą vandenį gali reikėti palaukti, kol jis vėl bus sušildytas. O štai greitaeigiai boileriai yra itin efektyvus sprendimas, mat elektrą naudoja tik tuo metu, kai vartojate vandenį. Tad nenuostabu, jog šis variantas visuomenėje populiarėja vis labiau. Kita vertus, tokie šildytuvai pasižymi ribotu galingumu. Dažniausiai jie taip pat netinka seniems pastatams.
Į ką atsižvelgti renkantis vandens šildytuvą?
Renkantis vandens šildytuvą rekomenduojama atsižvelgti į šiuos aspektus:
- Žmonių, kurie naudosis karštu vandeniu, skaičių;
- Vandens šildytuvų tipus;
- Kaitinimo elementų tipus.
Žmonių, kurie naudosis karštu vandeniu, skaičius lemia tai, kokios talpos šildytuvo Jums reikės. Šių gausu tikrai įvairių. 50 litrų vandens šildytuvo gali užtekti nedideliame bute gyvenančiai porai. 80–100 litrų boilerio dažniausiai reikia didesniam kiekiui asmenų. Taigi svarbu atsižvelgti į konkretų gyventojų skaičių.
Kaip jau minėjome kiek anksčiau, šildytuvai taip pat skirstomi į skirtingus tipus. Tad atsižvelkite į savo galimybes ir pasirinkite labiausiai Jums tinkamą variantą. Tačiau ne ką mažiau svarbus ir trečias kriterijus – tai kaitinimo elementai. Jie skirstomi į keramikinius ir spiralinius. Pirmasis variantas kainuoja brangiau, tačiau įprastai tarnauja ilgiau. Spiraliniai elementai dažniausiai yra pigesni, bet sugenda greičiau.
Didelį kokybiškų boilerių asortimentą rasite van2o.lt. Taigi, užsukite apsižvalgyti.